Okolica

Nasza okolica, objęta obszarem Natura 2000, stwarza niepowtarzalne warunki do odpoczynku i relaksu na łonie przyrody.

Aby poczuć wspaniałą atmosferę tego miejsca, należy przede wszystkim popatrzeć na przepiękne lasy Borów Dolnośląskich otaczające zajazd Milówka. Lasy te należą do największych, zwartych kompleksów leśnych w Europie Środkowej, a ich powierzchnia wynosi ok. 165 tys. ha.

W związku z wielką różnorodnością fauny i flory tego regionu, powołano tu szereg form ochrony przyrody. W najbliższej okolicy znajduje się rezerwat przyrody „Wrzosiec koło Piasecznej” o powierzchni 52,7 ha utworzony w celu ochrony ginącej rośliny atlantyckiej, oraz rezerwat „Torfowisko pod Węglińcem”.

Charakterystycznym elementem miejscowego krajobrazu są śródleśne stawy i oczka wodne gdzie spotkać można piękne, unikatowe na skalę europejską rośliny. Stawy te są również ostoją licznych interesujących gatunków zwierząt i ptaków wodno-błotnych, w tym orła bielika, głuszca, cietrzewia, czarnego bociana oraz innych często rzadkich okazów fauny. 

Bezkresne lasy Borów Dolnośląskich, malownicze krajobrazy, oraz krystalicznie czysta woda płynąca w rzekach, bogata flora i fauna sprawiają, że nie na darmo, miejsce to uznawane jest za jeden z najładniejszych zakątków południowo-zachodniej Polski.

To idealne miejsce do spędzenia wolnego czasu, gdzie w samotności, lub wraz z rodziną, można poświęcić się spacerom, wycieczkom rowerowym, wędkarstwu czy zbieraniu grzybów. Nie trudno w tak uroczej okolicy o regenerację sił.

U nas z łatwością można odprężyć się i odpocząć, aby cieszyć się relaksem na łonie natury oraz powrócić do wewnętrznej stabilizacji po pracy w wielkomiejskim szumie.